Transport hds

Detektywi warszawa centrum

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
Zespół Aspergera – to obecnie nagminny problem. Sporo dzieci ma problemy związane z należytym rozwojem. Czynników warunkujących może być mnóstwo. Specjaliści nie są w stanie wskazać decydujących.  Jedno jest pewne: takie dzieci wymagają terapii. Ogromne wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?
Metoda Krakowska – plusy
Rodzice, jeśli dowiadują się o kłopotach rozwojowych swojej pociechy są przerażeni. Oczywiście, że jest to duży kłopot. Kiedy minie początkowy szok opiekunowie zaczynają poszukiwania optymalnej terapii. Zaangażowanie rodziców jest nieoceniony i bezpośrednio przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość nowa terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym zbudowała założenia terapii pomagającej dzieci z zaburzeniami. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców z chęcią z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to się dzieje naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie posiada nauka czytania. Dlatego dziecko szybko uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – niesamowite,że 2-latki mogą nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci szybciej akceptują otaczającą je rzeczywistość, kiedy są zdolne czytać.
Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania celowo przygotowanych nagrań na płycie. Ten etap jest bardzo wymagający, dlatego, że dziecko buntuje się.
Następna faza to korzystanie różnorakich pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, rozpoznawanie emocji oraz inne. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, ludziki, układanki i inne.
Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Powinno się ją szczegółowo, żeby pomóc swojemu maluchowi.